با توجه به ضرورت به کارگيري فناوري اطلاعات جهت ارائه خدمات هر چه بهتر و بيشتر به اقشار مختلف جامعه و همچنين نبود زير ساخت مناسب مخابراتي در بعضی از نقاط استان جهت استفاده عموم از سرويس و خدمات اينترنت و شبکه با سرعت و کيفيت بالا، شرکت عرش رایان صفاهان اقدام به راه اندازی سرویس وایرلس در مناطق شهري و شهرکهاي صنعتي استان اصفهان نموده است. استفاده از دانشی که از طريق آن بتوان زير ساخت ارتباطي مطمئن ، مقرون به صرفه و ایمن را بوجود آورد .

 کلیه ی منازل ، دفاتر و شرکت‌هابی که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند بالا و با سرعت ارسال و دریافت برابر نیازمندند، می‌توانند از خدمات بی‌سیم عرش رایان استفاده نمایند. افزون بر این، اگر به دلیل محدودیت‌های مخابراتی امکان استفاده از خدمات خط استیجاری ممکن نباشد، خدمات پهنای باند می‌تواند جایگزین مناسب این خدمات باشد.

 wireless-broadband

در محل هایی که نیاز به پهنای باند بالا وجود دارد، راه‌اندازی یک سرویس نقطه به نقطه بی‌سیم ، ساده‌ ترین و کارآمدترین راه حل در حال حاضر می باشد در این حالت بین محل سکونت، دفتر کار ، شرکت و یا فروشگاه شما و یکی از سایت‌های ما ارتباط نقطه به نقطه بدون سیم برقرار خواهد شد.

 در این روش از امواج رادیویی ، برای انتقال سیگنال بین دو نقطه استفاده می‌شود. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی ( Dedicate ) به میزان دلخواه و سرویس های حجمی ( ترافیک محدود) بهره‌مند شوید. برای ایجاد این ارتباط، لازم است که گیرنده خدمات به یکی از سایت های ارایه دهنده‌ سرویس شرکت عرش رایان خط دید مستقیم هوایی، داشته باشد. شرکت عرش رایان با در اختیار داشتن پایگاه های مختلف برای ارایه خدمات اینترنت بی‌سیم در سطح شهر امکان مناسبی را برای برقراری این ارتباط فراهم آورده است.

solution_wifi_hotspot

به بیان ساده سرویس اینترنت وایرلس، سرویسی است بر مبنای ارتباط رادیویی بین مرکزاینترنت (ISP) و محل استفاده مشترک ، که برای برقراری این نوع ارتباط، نیازمند نوعی دستگاه رادیویی است که همانند آنتن تلویزیون، بالای پشت بام محل استفاده مشترک قرار می گیرد و خروجی آن یک سر کابل شبکه است که در مراحل بعدی کار، می توان آنرا به شبکه داخلی وصل کرد و یا بصورت wifi در محل توزیع نمود.

اینترنت وایرلس عرش رایان صفاهان

اینترنت پرسرعت بیسیم عرش رایان با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته است با استفاده ازتکنولوژی وایرلس  و امواج رادیویی به جای سیم و کابل، ارتباط از محل مورد نظر تا یکی از پاپ سایتها به صورت point to point برقرار می گردد. امنیت بالا در انتقال داده‌ها و انعطاف پذیری از دیگر مزایای سرویس بی سیم عرش رایان به شمار می‌رود.

خدمات اینترنت وایرلس عرش رایان برای چه کسانی مناسب است ؟

۱- برج ها و مجتمع های مسکونی (TDSL) :
برخی از برج ها و مجتمع های مسکونی به دلیل وجود برخی مشکلات مخابراتی ، قادر به دریافت سرویس اینترنت پرسرعت از طریق روش های معمول نمی باشند و تنها راهکار مناسب جهت این گونه موارد ارائه سرویس از داخل خود مجموعه می باشد. از سوی دیگر برخی از مجتمع های مسکونی تمایل به تهیه سرویس کل ساکنین از یک یا چند سرویس دهنده مشخص را دارند که با ارائه سرویس از داخل مجموعهاین خواسته بر آورده می شود.
 
 

شرکت عرش رایان برای بر آورده کردن نیاز مشترکین متقاضی این نوع سرویس ، تمهیدات ویژه ای را پیش بینی نموده است متقاضیان می توانند به صورت زیر جهت برخورداری از این سرویس اقدام نمایند:

۱- ارئه درخواست رسمی توسط هیئت مدیره مجتمع :  در این مرحله هیئت مدیره درخواست خود را جهت برخورداری از سرویس اینترنت پر سرعت در داخل مجموعه به شرکت ارسال می کنند.

لازم به ذکراست پیش نیاز بررسی پیشنهادات وجود حداقل ۴۰ متقاضی در یک برج یا مجتمع مسکونی می باشد .در صورتیکه تعداد متقاضیان کمتر از این تعداد باشد امکان ارائه سرویس وجود ندارد و یا در صورت امکان تعرفه مشترکین متقاضی از تعرفه های معمول شرکت عرش رایان بیشتر بوده و شرایط فروش متفاوتی دارد.

۲- امکان سنجی توسط شرکت : در این مرحله متخصصان فنی شرکت در محل حاضر شده و امکان ارائه سرویس را بررسی می نمایند . در صورتی که ارئه سرویس امکان پذیر باشد این فرآیند وارد مرحله عقد قرارداد می شود .

۳- عقد قرارداد: شرکت به منظور تخصیص فضا در محل برج توسط هیئت مدیره و واگزاری امتیاز ارائه سرویس اینترنت پر سرعت به ساکنین ، قرداد کلی با هیئت مدیره را منعقد می نماید.

لازم به ذکر می باشد که این قرارداد جدای از قراردادی است که با هر یک از ساکنین متقاضی سرویس منعقد می شود.

۴- نصب و راه اندازی تجهیزات : در این مرحله شرکت تجهیزات مورد نیاز را در زمانبندی مقرر نصب و راه اندازی می نماید.

۵- ارائه سرویس به مشترکین : ساکنان محترمی که درخواست برقراری سرویس اینترنت پر سرعت عرش رایان را دارند می توانند همانند سایر مشترکین شرکت با یکی از روش های حضوری یا غیر حضوری ثبت نام نموده و پس از چند روز از این سرویس بهره مند شوند.

یکی از مزایای این روش سرعت عمل در راه اندازی سرویس به دلیل حذف MDF مرکز مخابراتی منطقه و رانژه خطوط از داخل MDF مجتمع ساختمانی می باشد.

مزایای اینترنت مرکزی :

تجهیزات سرویس گیرنده مشترک می باشد

در صورتی که تعداد واحدها از ۱۰ واحد بیشتر باشد تمامی تجهیزات (آنتن ها و رادیوها) به صورت امانی و بدون صرف هزینه در محل نصب می گردد

هر واحد سرویس درخواستی خود (از لحاظ سرعت و حجم) را خواهد داشت

هر کاربر (واحد) داری یک نام کاربری و رمز عبور مجزا می باشد

هیچ تداخلی در سرویس سایر کاربران (واحدها) ایجاد نخواهد شد

هزینه تمام شده نصب هر واحد پایین تر از سرویس های مشابه می باشد

سرعت بالاتر ارتباط دکل تا ساختمان

کیفیت بالاتر کابل های شبکه نسبت به سیم تلفن

آمادگی ساختمان برای نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه

۲- دانشگاه ها، شرکت های بزرگ، کمپانی های دارای دفاتر غیرمتمرکز، شهرک های صنعتی

۳- آن دسته از کاربرانی است که خط تلفنشان PCM و یا فیبر نوری است و به هر دلیلی از داشتن اینترنت پرسرعت محروم هستند و يا از سرويس فعلي خود ناراضي مي باشند .

Call Now Button