هاستینگ

میزبان یک وب سایت، فضایی را روی یک کامپیوتر فراهم می کند که داده ها و فایلهای سایت شما روی آن قرار می گیرد تا بوسیله کلیه افراد در سرتاسر جهان قابل دسترسی باشد.  

میزبانی سرور

خدمات میزبانی سرور، امکانی کارآمد برای هر یک از شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی‌ست که مایل به در اختیار داشتن فضایی ایمن و استاندارد برای نگه‌داری سرورهای خود هستند.

سرور مجازی

سرور مجازی، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده، که در واقع همان ماشین مجازی با مجازی‌سازی می‌باشد

سرور اختصاصی

سازمان های بزرگ خصوصی و دولتی که بنا به دلایلی نمی توانند از سرورهای مشترک استفاده کنند ، نیاز به سرورهای خصوصی دارند.

مرکز داده

مرکز داده چیست ؟ با توجه به افزایش روزافزون داده ها ی تولید شده توسط شرکت ها ، سازمان ها و اشخاص ، مدیریت و ذخیره سازی داده ها  نسبت به قبل بسیار حساس شده است.تولید کنندگان داده ها ،به سختی می توانند این حجم داده را مدیریت کنند. با توسعه شبکه های داخلی و جهانی و نیاز سازمان ها به اطلاعات یکپارچه و فضایی برای ذخیره سازی ، طبقه بندی، مدیریت ، توزیع و برقرای ارتباط پرسرعت و تامین امنیت داده ها ، مراکز داده ها روز به روز شکل گرفته اند. مرکز داده  مجموعه ای از سرورها،زیرساخت های ارتباطی و امنیتی است که می تواند برای جمع آوری ، پردازش و ذخیره حجم عظیمی از داده ها مورد استفاده قرار گیرد مراکز داده را بخش هایی از قبیل بستر نگهداری و تولید (مانند سرورها ، روتر ها ، سوئیچ ها ،تجهیزات شبکه ، پایگاه های داده و … ) تجهیزات محیطی (تنظیم هوا ، ضد حریق ، تجهیزات برق پشتیبان ، مقاومت در برابر زلزله و سوانح طبیعی و … ) و تجهیزات امنیت داده ها ( مانند فایروال ها ) تشکیل می دهد .

data center

سرورهای اختصاصی

سازمان های بزرگ خصوصی و دولتی که بنا به دلایلی نمی توانند از سرورهای مشترک استفاده کنند ، نیاز به سرورهای خصوصی دارند.

 • نیاز به فضای وب بسیار زیاد
 • تامین پهنای باند دلخواه
 • مدیریت کامل محتویات سرور
 • تهیه پشتیبان از اطلاعات و داده ها
 • ارتباط با نقاط مختلف سازمان در موقعیت های جغرافیایی متعدد

سرور اختصاصی ، امکانی برای موسسات و سازمان های بزرگ است که نمی توانند یا نمی خواهند به هر دلیل از سرور های اشتراکی با دیگر سازمان ها استفاده کنند . از آن‌ جا که در این روش، تمام فضای هارد ‌دیسک سرور به طور کامل و نیز پهنای باند قابل توجه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، امکانات متنوعی برای یک سازمان بزرگ فراهم می‌آید. از آن جمله می‌توان به فضای وب بسیار بیش‌تر از معمول، تعدد پایگاه‌های اینترنتی، پهنای باند بسیار زیاد، تامین بستر ترافیک ماهانه‌ی بیش از میزان معمول، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، آزادی در نصب نرم‌افزارهای دلخواه بر روی سرور، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های سازمان در هر زمان دلخواه و آزادی در مدیریت محتوای سرور اشاره کرد.

Virtual-data-center

سرور مجازی

VPS(Virtual Private Server) یا سرور مجازی، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده، که در واقع همان ماشین مجازی با مجازی‌سازی می‌باشد.VPS امکان دسترسی root و نصب نرم‌افزارهای سیستمی را فراهم می کند. با استفاده از فن آوری مانندXen،vmware ESXI با بهره گيري از سخت افزارهاي قدرتمند و پيشرفته، يک سرور فيزيکي به چندينVPSبا امکانات يکسان يا متفاوت تقسيم مي شود. هرVPSوابسته به پلن آن، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل حافظه اصلي (RAM)، فضاي ديسک سخت (HDD) را به صورت اختصاصي و تضمين شده در اختيار خواهد داشت. به عنوان مثال، يکVPSمي تواند ۲ گیگابايت از ۶۴ گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه ۵۰ گيگابايت فضاي هارد دیسک و ۵۰ گيگابايت پهناي باند ماهيانه را دراختیار داشته‌باشد. اين بدين معنا است که بدون درنظر گرفتن ميزان مصرف سايرVPSهاي موجود بر روي سرور،VPSمورد مثال ما تحت هر شرايطي به ۲ گیگابايت از حافظه اصلي سرور دسترسي خواهد داشت. هرVPSکه روی سرور اصلی ایجاد می شوند کاملا به صورت مستقل عمل می کنند و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، در نتيجـهVPSهـاي موجود بر روي يک سـرور مي توانند از سيستم هاي عامل متفاوت و نرم افزارهاي مختلف و نسخه هاي متفاوتي از نرم‌افزار استفاده نمايند. بر فرض يکVPSداراي لينوکسDebian، ديگري دارايCentOSبه عنوان سيستم عامل هاي سـرور خواهند بود. همين امر در رابطه باVPSهاي با سـيسـتـم عامل وينـدوز نيـز صادق مي باشد. همچنين تعريفName Serverهاي اختصاصي ، نصبASP, PHP, MySQL, .NETو ساير برنامه ها با نسخه دلخواه، نصب و اجراي كليه برنامه ها،DLLها، … بطور كامل در كنترل و اختيار هر مشترك مي باشد. مهمترين مزاياي استفاده ازVPSها در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني، هزينه بسيار کمترVPSها نسبت به سرورهای اختصاصي و استقلال عمل‌کرد نسبت به سرويس‌هاي نمايندگي (Resseller/Shared Hosting) می‌باشد به شکلی هزينهVPSها در بسياري از اوقات بسیار کمتر از هزينـه سـرور هاي اختصاصـي بوده ولي تمامی امکانات آنهـا را دارا مي باشد. در واقع این سرویس برای افرادی طراحی شده‌اند که نیاز به سرور دارند اما هزینه‌های آن برایشان مقرون به صرفه نمی‌باشد. همچنين هرVPSميتواند به تعداد دلخواهIPمعتبر و اختصاصي نيز داشته باشد. در مجموع از ديد کاربر نهايي،VPSدرست همانند يک سرور اختصاصي بوده و کاربر به هيچ عنوان تفاوتي را در نحوه عملکرد و کيفيت خدمات اين دو مشاهده نخواهد کرد. سرور اختصاصی مجازی (VPS) برای صاحبان وبسایت‌هایی که به منابع سیستمی بیشتر و قابل اطمینان‌تر نیاز دارند و یا به ترافیک بیشتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک  بپردازند انتخابی ایده آل است.VPSبا در اختیار گذاشتن قابلیت استفاده از سیستم عامل‌های مجزا و مستقل و شخصی سازی‌ها می تواند برای صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

co-location

میزبانی سرور (Co-Location)

خدمات میزبانی سرور، امکانی کارآمد برای هر یک از شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی‌ست که مایل به در اختیار داشتن فضایی ایمن و استاندارد برای نگه‌داری سرورهای خود هستند. این خدمات شامل اختصاص بخشی از فضای مرکز داده‌های  به سازمان‌هاست تا بسته به نیاز خود یک یا چندین سرور اختصاصی خود را در آن نگه‌داری کنند. استفاده از این سرویس راهکاری موثر و مناسب است که به دارندگان سرورها امکان می‌دهد، با صرف کم‌ترین زمان و هزینه دارای یک مرکز داده اختصاصی شوند. این سرویس امکان بهره‌مندی از فضای استاندارد، تامین برق دایمی و بدون قطعی و بهره‌مندی از پهنای باند درخواستی متناسب با نوع سرویس، آسودگی خاطر از تامین امنیت فیزیکی و اطلاعاتی سرورها و … را برای متقاضیان آن فراهم می‌آورد.

مهم‌ترین ویژگی‌ها

ویژگی‌های خدمات میزبانی سرور (Co-Location) را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

 • اختصاص فضای مجهز ، کاملاً اختصاصی و مجزا به هر یک از مشتریان
 • تامین استانداردهای محیطی (طراحی منطبق بر آخرین تکنولوژی‌های جهانی، قفسه‌های استاندارد، سیستم تهویه و کنترل دایمی دما، کنترل رطوبت و …)
 • تامین برق دایمی و بدون قطعی و استفاده از سیستم برق پشتیبان
 • سیستم مانتیورینگ دایمی برای تامین امنیت فیزیکی سرورها
 • تامین امنیت اطلاعاتی با استفاده از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین نرم‌افزارهای امنیتی
 • پشتیبانی بیست و چهار ساعته در تمام روزهای سال
 • بهره‌مندی از بیشترین پهنای باند مصرفی کشور و برقراری ارتباط پرسرعت با شبکه
 • نصب، راه‌اندازی و برطرف ساختن مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • پایداری کیفیت خدمات در همه روزهای سال
shared-hosting-c

هاستینگ

میزبان یک وب سایت فضایی را روی یک کامپیوتر فراهم می کند که داده ها و فایلهای سایت شما روی آن قرار می گیرد تا بوسیله کلیه افراد در سرتاسر جهان قابل دسترسی باشد.

هنگامی که یک شخص آدرس وب سایت شما را در مرورگر کامپیوترش وارد می کند، مرورگر به دنبال محل کامپیوتری که با آن آدرس ثبت شده می گردد و سپس این کامپیوتر میزبان است که فایل ها را برای کامپیوتر شخص می فرستد تا وی بتواند به اطلاعات مورد نظرش دسترسی پیدا کند.

هاست عرش رایان ارائه دهنده خدمات میزبانی برای کلیه وب سایتهای شخصی و تجاری در شبکه اینترنت است. سرویس هاستینگ عرش رایان بر روی سرورهای قدرتمند لینوکس با بهترین کیفیت و هزینه بسیار مناسب که در نوع خود بی نظیر است نیاز شما را در این زمینه کاملا مرتفع نموده و کمک خواهد کرد تا همیشه و به بهترین شکل در دسترس مخاطبان خود بوده و حتی یک مخاطب خود را در اثر میزبانی نا مناسب از دست ندهید.

از جمله ویژگی های قابل توجه این خدمات سرعت فوق العاده بالا و تضمین ۹۹ درصدی برپایی دائم وب سایت شما، می باشد.

Call Now Button